• מערכת פנטזי ישראל

מכבי חיפה 2019/20

Updated: Sep 8, 2019

מכבי חיפה שוב בונה הקיץ קבוצה, אולי הפעם התוצאות יהיו טובות יותר ויציבות יותר. הפוטנציאל קיים גם מבחינת ניקוד פנטזי אבל רק הזמן יגיד מי ואם בכלל יהיה שווה את תג המחיר.

חוליה אחורית: גיא חיימוב (8.0) – שמר על רשת נקייה 10 פעמים בשנה שעברה וזול יותר ב-1.0 מיאניוטיס ושטקוס. מכבי חיפה אמורה להתחזק בבלם זר ולכן קיים פוטנציאל לחיזוק ההגנה הבינונית. מצד שני קיימות אופציות נוספות בהגנה במחיר זהה או זול יותר העשויות להביא נקודות פנטזי גם מהחזרים התקפיים. ארנסט מאבוקה (8.0) – הוביל את מכבי חיפה בעונה שעברה גם בדקות משחק וגם בבישולים (6). למרות אופציית הרוטציה עם רז מאיר, נראה שמאבוקה עומד להיות שחקן הרכב קבוע לפחות בתחילת העונה. מאבוקה סיים את העונה הקודמת במקום הרביעי במסירת כדורי רוחב ולכן גם השנה, עם ההתקפה שהתחזקה על הנייר, פוטנציאל הבישולים נשאר גבוה מאוד. רז מאיר (7.0), סאן מנחם (7.0) – במידה ואחד מהם יתפוס מקום קבוע בהרכב (מה שנראה כרגע לא מספיק ודאי), הוא יהפוך להיות אופציה טובה במחיר זול יותר. שניהם התקפיים מאוד ופוטנציאל הבישולים/כיבושים בהחלט קיים.

חוליה קדמית: עדיין צריך לראות מיהם שחקני ההרכב שמרקו בלבול יהפוך לקבועים ובכלל כיצד יראה החלק ההתקפי העונה. בכל מקרה, כבר ישנם כמה שמות שעשויים להפוך לכוכבי פנטזי. צ'ארון שרי (14.0) – עוד לא ראינו ממנו הרבה אבל בהחלט מסתמן שמדובר ברכש עם פוטנציאל גבוה בעל סיכוי טוב להפוך מהר מאוד לבאנקר בהרכב. עם 9 שערים ו-4 בישולים בעונתו הקודמת בטורקיה, הוא בהחלט מביא איתו נתונים אופטימיים כך שנותר לראות איך ישתלב בקבוצה ואם יהיה שווה את תג המחיר הגבוה. יאניק ווילדסחוט (11.0) – רכש מעניין נוסף של הירוקים, מצד אחד מתומחר נמוך יותר משרי אך מצד שני לא נראה כרגע כשחקן הרכב בטוח. נותר לחכות ולראות כמה דקות יקבל בפועל – אם יגיעו הדקות, מדובר כאן גם בפוטנציאל נקודות לא רע ביחס למחיר. דולב חזיזה (9.0) – סיפור דומה גם כאן. מדובר בשחקן אשר במידה ויקבל דקות משחק משמעותיות יהפוך לנכס פנטזי. 3 שערים ו-7 בישולים בעונה שעברה בתוספת מחיר אטרקטיבי ומיקום קדמי מאוד במערך של מרקו בלבול כאשר הוא על המגרש, יהפכו אותו כנראה לשחקן שכל מנג'ר פנטזי יצטרך לשקול ברצינות. ירדן שועה (13.0) – סימן שאלה גדול מאוד. מצד אחד חצי עונה מטורפת בבני יהודה ונראה שככל שיהיה בריא יפתח בהרכב. מצד שני, חצי העונה במכבי חיפה לא הביאה איתה מספרים משמעותיים אלא יותר פציעות ובעיות משמעת. זאת בתוספת תג המחיר הגבוה ייגרמו למנג'רים רבים להמתין ולראות לאן הולכת העונה של ירדן. ניקיטה רוקאביצה (12.0) – כרגע הבאנקר בחלק ההתקפי אשר מביא איתו מספרים יפים מהעונה שעברה (9 שערים ו-2 בישולים). גם במשחקי קדם העונה נראה טוב מאוד ואף כבש מספר שערים. על גבי זה מדובר גם בבועט הפנדלים של הקבוצה (למרות שקיים סיכוי שיאבד את התפקיד לטובת שרי). במחיר של 12.0, מדובר באופציית פנטזי נהדרת. מוחמד עוואד (11.0) – ביחס לדקות המשחק שקיבל בעונה שעברה, מוחמד הביא מספרים יפים מאוד בדמות 7 שערים ו-4 בישולים. העניין הוא שרק פציעה לשחקן הרכב בחלק ההתקפי כנראה תביא אותו לדקות משחק משמעותיות בכל מחזור. במידה וזה יקרה, מדובר באופצייה חזקה מאוד.© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter