• מערכת פנטזי ישראל

סיכום פנטזי - מחזור 1

Updated: Sep 7, 2019

מכבי חיפה – הפועל רעננה 3:4


כובשים לחיפה: רוקאביצה (2), אשכנזי, חבשי. מבשלים לחיפה: רוקאביצה, שרי (2), מאיר.

כובשים לרעננה: דסה, מאיר (עצמי), נמני (פ). מבשלים לרעננה: גאנם.


משחק פתיחה מטורף לעונה! מכבי חיפה סופסוף הצליחה להציג משחק התקפה יעיל מול קבוצה מתגוננת ואם תמשיך כך צפויה עונה מרובת שערים ונקודות פנטזי לחלק ההתקפי. גם השמות הפחות גדולים כגון עוואד, חזיזה ואשכנזי הראו ניצוצות ומעליהם שרי ורוקאביצה נראו כמי שמשחקים יחד כבר שנים. שועה פתח אמנם על הספסל אך שוב הראה את כשרונו כשעלה במקום עוואד בדקה ה-67.

מכבי חיפה הגיעה להרבה מצבים והרבתה לבעוט לשער, כאשר על ההצגה מנצח קפטן הפנטזי שלנו ניקיטה רוקאביצה עם 2 שערים ובישול. רוקאביצה הוא השחקן שבעט במהלך המחזור הראשון הכי הרבה לשער (8 בעיטות – כולן מתוך הרחבה ו-6 מתוכן למסגרת) ואף זכה בנקודת בונוס על כיבוש הצמד. צ'ארון שרי שנכנס כמחליף במחצית הראשונה נראה מבטיח מאוד, היה מעורב במהלכים ההתקפיים וסיים עם 2 בישולים. הוא מוביל את כל שחקני המחזור במסירות מפתח (4 מסירות, מהן 2 מדויקות). בחלק ההגנתי חיפה נראתה רע מאוד, אך עדיין ראינו את הפוטנציאל ההתקפי הגבוה של מאבוקה (6 כדורי רוחב ונגיחה למשקוף) ורז מאיר (3 מסירות מפתח ובישול).

את רעננה קשה לבחון במשחק חוץ שכזה. מצד אחד ההגנה לא היתה בשיאה וההתקפה עבדה רק על מתפרצות ובגדול נהנתה בעיקר מההפקרות של הגנת חיפה. קייס גאנם נראה טוב עד שנפצע (פציעה לא קלה), כאשר דסה ואנסה משתתפים גם הם במשחק ההתקפה ומצליחים לייצר מצבים. נותר לראות כיצד תשפיע פציעתו של גאנם על חוליית ההתקפה וכיצד תתפקד מול יריבות שיאפשרו פחות שטח. עדי נמני (6.0) כבש מהנקודה ובהחלט יכול להוות כאופציה מעניינת בהמשך כשחקן הגנה שגם בועט את כדורי העונשין. לרעננה 2 משחקים נוחים יחסית במחזורים 3,4 (חדרה, אשדוד), כך שנמני ודסה בהחלט עשויים לספק נקודות.


הפועל חדרה – מ.ס. אשדוד 1:1


כובשים לחדרה: לוסיו. מבשלים לחדרה: גולדנברג.

כובשים לאשדוד: אזולאי. מבשלים לאשדוד: אספה.


משחק שלא התעלה לרמה גבוהה עם עדיפות לקבוצת החוץ מאשדוד.

בחדרה ניתן לציין את שחקן ההגנה חגי גולדנברג (6.0) עם 2 מסירות מפתח ובישול ואת לוסיו (9.0) שכבש.

שימו לב לשגיב סולומון ולדניאל סולומון – שניהם זולים מאוד (4.0) ופתחו בהרכב.

באשדוד המתחדשת יכולים להיות מרוצים מהקשר שלומי אזולאי (8.0) שבעט 3 פעמים למסגרת ואף כבש. שובל גוזלן לא הורגש במשחק ודווקא שגיב יחזקאל (8.0) הרבה לאיים על השער (6 בעיטות מתוכן 2 למסגרת).

סקציה נס ציונה – מכבי ת"א 2:0

כובשים למכבי ת"א: מיכה, עטר (פ). מבשלים למכבי ת"א: גלזר.

העולה החדשה לא סיפקה במשחק זה כצפוי שום נתון מעניין מבחינת נתוני התקפה או פנטזי.

הגנת האלופה הסתדרה בקלות עם התקפת נס ציונה ושמרה על שער נקי. בחלק הקידמי ראינו בעיקר את יונתן כהן הפעיל שהוביל את הקבוצה בבעיטות לשער ובכדורי רוחב אך ללא נקודות פנטזי... אלירן עטר צבר ניקוד פנטזי גבוה כאשר סחט פנדל וגם כבש אותו. מיכה וגלזר הצליחו גם הם לצבור נקודות פנטזי ראשונות. עם 2 משחקים נוחים במחזורים הקרובים (בני יהודה, כפ"ס), לא מומלץ להופיע ללא 2 שחקני מכבי ת"א בקבוצת הפנטזי.


הפועל כפ"ס – הפועל חיפה 1:0


כובש לחיפה: בלילתי. מבשל לחיפה: ג'וניור.


בהפועל כפ"ס ניתן לציין רק עומר פדידה (8.0) שהוביל באיומים לשער (5 בעיטות מתוכן 2 למסגרת) ובמסירות מפתח (2). בגלל מחירו היקר יחסית ומשחקים לא קלים באופק, כדאי להימנע ממנו ומשאר שחקני כפ"ס.

חוליית ההגנה של הפועל חיפה זכתה בנקודות על שער נקי ואלי בלילתי (6.0) הגדיל לעשות כשכבש את השער היחיד במשחק וסיים עם 12 נקודות פנטזי. בחלק הקדמי ניתן לציין את נס זמיר שהיה פעיל ומעבר אליו קיימת חוסר בהירות לגבי שחקני ההרכב בחלק זה. עם דרבי במחזור הקרוב, זה לא הזמן להשקיע מקום בקבוצת הפנטזי.


בני יהודה ת"א – הפועל ק"ש 1:2


כובשים לבני יהודה: גאדיר, פנישי. מבשל לבני יהודה: אלו.

כובש לק"ש: שרידן. מבשל לק"ש: ריאן.


משחק קצת יוצא דופן, עם טעויות שיפוט והרחקות. קרית שמונה סיימה את המשחק עם 9 שחקנים כאשר בני יהודה מנצלת זאת ולאחר לחץ כבד משיגה את שער הניצחון עמוק בתוספת הזמן. עקב כך, יש לקחת בערבון מוגבל את חלק מנתוני המשחק...

כרגיל אצל אבוקסיס, ניתן לראות בבירור את נתוני המגינים – דור אלו (7.0) העביר 21 (!) כדורי רוחב, עם 2 מסירות מפתח ובישול. גם מתן בלטקסה (7.0) הצטיין עם 4 איומים לשער (2 למסגרת), 2 מסירות מפתח ו-12 כדורי רוחב. אלבן פנישי (7.0) כבש בבעיטתו היחידה לשער.

דור ג'אן (8.0) היה מעורב מאוד בחלק הקדמי עם 5 איומים לשער (3 למסגרת), אך מוחמד גאדיר (9.0) היה זה שכבש.

בקרית שמונה אפשר לציין במשחק זה רק את כובש השער קיליאן שרידן (8.0) שהיה מעורב מאוד עם 4 איומים לשער מתוך הרחבה ואת המבשל איסמעיל ריאן (8.0) עם 2 מסירות מפתח מדויקות. לקרית שמונה משחק בית מול כפ"ס במשחק הקרוב כך שכדאי לשמור על שחקניה בקבוצת הפנטזי. לאחר מכן מצפים לה שני משחקים קשים (מכבי חיפה, בית"ר י"ם) כך שכדאי לוותר על הבאת שחקן רק לטובת מחזור אחד.


בית"ר י"ם – הפועל ב"ש 0:0


משחק מאכזב בטדי עם שליטה קלה של קבוצת הבית. קשה לציין במשחק זה שחקנים בולטים, אך יש כמה שמות ראויים לציון. בבית"ר נציין את שי קונסטנטין (7.0) ששמר על שער נקי והיה מעורב לא מעט בחלק ההתקפי עם 2 איומים על השער. גדי קינדה (9.0) היה פעיל גם הוא (2 איומים לשער, 2 מסירות מפתח) ואם ישמור על מקומו בהרכב מדובר בערך רציני מאוד. לוי גארסיה (12.0) היווה את האיום העיקרי על שער האורחת אך יכולת גבוהה של שטקוס בשער ב"ש מנעה ממנו כיבושים.

בהפועל ב"ש נציין את ג'ימי מארין (12.0) ורמזי ספורי (10.0) שהיוו את האיום העיקרי על שערה של בית"ר וכמובן את ארנסט שטקוס (9.0) המצויין. מלך השערים בן שהר (15.0) פתח על הספסל ועלה רק במהלך המחצית השנייה. זהו מצב לא אידיאלי למי שהחליט להשקיע את הסכום היקר במשחק ולהביאו לקבוצת הפנטזי.


הפועל ת"א – מכבי נתניה 0:0


משחק חלש לסיום המחזור. הפועל ת"א נראית עדיין בשלבי הכנה לעונה ואילו מכבי נתניה מראה סימני כדורגל אך עדיין רחוקה מהיכולת של העונה שעברה.

החלק ההתקפי של הפועל ת"א נראה כרגע אנמי לחלוטין ולא כדאי לצרף משם אף שחקן. בחלק האחורי יש יותר תחושה של סדר וניתן לציין את רז שלמה (7.0) ומרוין פירסמן (7.0) שנראו טוב.

מכבי נתניה לא הראתה כאמור יותר מידי, אך נציין את רומן גולובארט (7.0) שעלה קדימה ואף איים פעמיים על השער, כמו גם את גבי קניקובסקי (8.0) שהיה פעיל בחלק ההתקפי גם הוא.

© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter