• מערכת פנטזי ישראל

סיכום פנטזי - מחזור 2

Updated: Sep 9, 2019

כמו בכל שבוע, אנחנו כאן עם סיכום המחזור! קבוצות, שחקנים, נתונים כל מה שמעניין מבחינת פנטזי...מ.ס. אשדוד – הפועל ת"א 1:2


כובשים לאשדוד: ברדע, דוד. מבשלים לאשדוד: אזולאי.

כובשים לת"א: בוזגלו. מבשלים לת"א: פירסמן.


נצחון בכורה לאשדוד שפתחה בצורה טובה את העונה והפסד ראשון בליגה להפועל ת"א לאחר פתיחת עונה מזעזעת מבחינתה (חמישה הפסדים בגביע הטוטו).


בחלק ההגנתי של אשדוד, ניר ברדע (5.0) ששיחק הכי הרבה דקות בקבוצה בעונה הקודמת, עלה כמחליף במחצית והצליח לכבוש בנגיחה את השער הראשון במשחק. ברדע, שהבקיע שני שערים בנגיחות גם בעונה שעברה, נראה כרגע כאופציה הטובה בחלק ההגנתי.

בחלק ההתקפי - שובל גוזלן (8.0), שלומי אזולאי (8.0) ודין דוד (7.0) היו המסוכנים ביותר. ראוי לציין במיוחד את דין דוד שמחירו זול יותר והוא היה זה שבסופו של דבר אף כבש את שער הנצחון. במידה ודין דוד יזכה לדקות משחק יציבות העונה, מדובר בערך גבוה ביחס למחיר.


בהפועל ת"א החלק האחורי מסתמן כרגע כחלק המועדף לצרכי פנטזי, למרות שבמשחק זה הפועל לא נראתה מספיק טוב הגנתית. מרוין פירסמן (7.0) אשר פתח בעמדת המגן, הרבה לתקוף ואחת ממסירותיו אף הפכה לבישול. גם עידן כהן (8.0) הרבה לעלות ולמסור כדורי רוחב אך ללא תוצאות פנטזי. מחירו הגבוה שם אותו כרגע בסטטוס של שחקן למעקב בלבד...

בחלק הקדמי, מאור בוזגלו (13.0) שכבש את שער הבכורה שלו, עומרי אלטמן (11.0) ואור אינברום (9.0) פתחו ואף איימו על השער 3 פעמים כל אחד. כרגע, כולם נראים יקרים מאוד ביחס ליכולת.


מכבי נתניה – נס ציונה 0:3


כובשים לנתניה: בצ'יראי (2), קהת. מבשלים לנתניה: קניקובסקי (3).


כפי שהיה צפוי, התפתח משחק ביתי קל לנתנייתים מול נס ציונה שגם אחרי משחק זה עדיין לא נראית מוכנה לליגה.

הסיפור הגדול בנתניה הוא ללא ספק גבי קניקובסקי (8.0). 3 בישולים, 3 איומים לשער (2 למסגרת) וקניקובסקי נראה כרגע כשחקן חובה. בחוד בצ'יראי (13.0) חזר מהר מאוד להיות האופציה המרכזית עם 2 שערים מתוך 3 בעיטות למסגרת - גם הוא אופצייה חזקה מאוד להמשך.


בנס ציונה החלשה, היחיד שראוי לאיזכור הוא רז שטיין (7.0) עם 2 בעיטות למסגרת ו-2 מסירות מפתח, אך גם הוא אינו אופציית פנטזי רצינית בשלב זה.


הפועל חיפה – מכבי חיפה 0:0


דרבי חיפאי בינוני עם עדיפות לצד הירוק שניסה להכריע את היריבה העירונית ללא הצלחה (שוב).


בהפועל חיפה לא נראה כלל החלק ההתקפי, למעט אלמוג בוזגלו (8.0) שניסה מספר פעמים לחפש את המסגרת, לא נרשמו איומים על השער. ההגנה מנגד עמדה יפה מול התקפת מכבי הבינונית כאשר דור מלול (7.0) ואלי בלילתי (6.0), ניסו ככל שיכלו לעלות למעלה ולתמוך בהתקפה, כשהפועל חיפה משחקת במערך של חמישה בהגנה התמיכה שלהם בהתקפה תהיה גדולה יותר.


הגנת מכבי חיפה לא עמדה בפני איום רציני במשחק זה, אך הפעם לא ראינו את ארנסט מאבוקה (8.0) ואת רז מאיר (7.0) תומכים מספיק בהתקפה. מי שבלט בחלק הקדמי היה דווקא דולב חזיזה (9.0) שגם איים על השער 3 פעמים (2 למסגרת) ומסר 5 מסירות מפתח (3 מדויקות). צ'ארון שרי (14.0) קיבל את חולצת ההרכב כמו גם ירדן שועה (13.0) אך ההספק של שניהם לא הספיק למרות שהיו מעורבים לפרקים ואף החמיצו הזדמנויות טובות במחצית השנייה. תג המחיר הגבוה שלהם עלול להוות בעייה בשלב זה... ניקיטה רוקאביצה (12.0) שהיה מצטיין המחזור שעבר הציג משחק חלש ולא בעט לשער אפילו פעם אחת.


הפועל ב"ש – הפועל חדרה 0:3


כובשים לב"ש: האסלבנק, סיסה (עצמי), מרין. מבשלים לב"ש: אורן ביטון (2).


לאחר סיום הדרך באירופה, ב"ש חזרה לליגה במלוא המרץ והשיגה נצחון ראשון ומרשים על הפועל חדרה שנראית כמועמדת לקרבות תחתית העונה.


לואיי טאהא (8.0) קיבל מנוחה לאחר משחקי הקבוצה באירופה ולקראת משחקי הנבחרת. מיגל ויטור (9.0) פתח במרכז ההגנה ואיים 3 פעמים על השער. ככל שיהיה כשיר, ישאר כאופציית פנטזי טובה מאוד. הכוכב האמיתי של המשחק היה המגן השמאלי אורן ביטון (8.0) שבישל פעמיים והיה מעורב מאוד בחלק ההתקפי עם 6 מסירות מפתח. בחלק הקדמי רמזי ספורי הוביל את הקבוצה באיומים לשער (5), אם כי רק בעיטה אחת הגיעה למסגרת. נייג'ל האסלבנק (12.0) כבש את הראשון והוסיף 4 מסירות מפתח מדוייקות. גם הוא ממשיך להיראות כאופציה טובה מאוד.


הפועל רעננה – בית"ר י"ם 1:2


כובשים לרעננה: אנסה, עמית כהן. מבשלים לרעננה: דסה.

כובשים לבית"ר: קינדה. מבשלים לבית"ר: אזולאי.


רעננה הגיעה למשחק ללא קייס גאנם אך עם הרבה משמעת ויכולת והצליחה לנצח את בית"ר י"ם שמתקשה להרשים בינתיים ושילמה ביוקר על הטעות הקשה של בלמה החדש.


שחקני החלק הקדמי אור דסה (6.0) ויוג'ין אנסה (8.0) המשיכו להרשים (שוב, צריך לחכות ולראות כיצד חזרתו של גאנם תשפיע). דסה מסר 3 מסירות מפתח מדויקות ואף בישל, אנסה חיפש את השער 4 פעמים ואף כבש בבעיטתו היחידה למסגרת. המגן עדי נמני (6.0) היה הקדמי ביותר משחקני ההגנה אך היה זה עמית כהן (5.0) שאיים על השער ואף כבש.


בבית"ר י"ם קיימת אכזבה גדולה, אך למספר שחקנים הנתונים הסטטיסטיים לא נראים כ"כ רע. שי קונסטנטין (7.0) המשיך להיות מעורב בחלק ההתקפי עם 9 כדורי רוחב. גדי קינדה (9.0) היה המצטיין בחלק ההתקפי עם 5 איומים לשער (3 למסגרת) וכיבוש. גם לוי גארסיה (12.0) היה פעיל עם 4 איומים לשער (2 למסגרת).


מכבי ת"א – בני יהודה ת"א 0:0


קהל גדול וחגיגה גדולה בבלומפילד, אך לאחר דרמת VAR נוספת, דור פרץ הורחק ותבנית המשחק השתנתה. מכבי ת"א נאלצה ללכת לאחור ובני יהודה שנטלה את היוזמה לא הצליחה להכריע את המשחק.


מכבי ת"א שוב שמרה על שער נקי, כך שדניאל טננבאום (5.0) שוב אסף נקודות ומחירו הזול מקבע אותו עדיין בתור אופציית הפנטזי הטובה ביותר בשער. בחלק הקדמי יונתן כהן (13.0), היה פעיל מבחינת בעיטות ומסירות מפתח אך בגלל האופן בו התפתח המשחק קשה לחוות דעה מגובשת על הופעתו.


בבני יהודה צמד המגינים דור אלו (7.0) ומתן בלטקסה (7.0) המשיכו להיראות לא רע. בחלק הקדמי היה זה דווקא עמית זנטי (8.0) שהיה פעיל במיוחד עם 3 בעיטות לשער (2 למסגרת) ו-6 מסירות מפתח (4 מדויקות). צירופו של בן אז'ובל (8.0) לחוליה הקדמית מסבך מעט את העניינים וקיים חשש לגבי רוטציה אפשרית של אבוקסיס.


עירוני ק"ש – הפועל כפ"ס 3:1


כובשים לק"ש: רואיס. מבשלים לק"ש: אדני.

כובשים לכפ"ס: פדידה (2), גטהון. מבשלים לכפ"ס: קוקו, עזריה.


פתיחת עונה חלשה מאוד לקרית שמונה, הקבוצה הראתה יכולת חלשה מאוד וסבלה גם מחוסר מזל בדמות החמצת פנדל ואי שריקת פנדל ברור לטובתה. מנגד, העולה החדשה מכפר סבא, הציגה משחק לא רע בכלל במיוחד בחלק ההתקפי המסוכן.


הגנת ק"ש נראית כרגע רע מאוד ולא ניתן כלל לציין אף שחקן מחוליה זו. בחלק הקדמי קיליאן שרידן (8.0) החמיץ פנדל אך היה יחסית מעורב, כמו גם איסמאיל ריאן (8.0). ג'ון רואיס (7.0) אמנם כבש אך לא היה מעורב מספיק. ג'יימס אדני (10.0) המבשל לא הורגש גם הוא באופן מיוחד ונראה כרגע רחוק מאוד מתג המחיר שלו.


בכפ"ס ראינו הופעות יפות בחלק ההתקפי. מעל כולם בלט עומר פדידה (8.0) עם צמד שערים (מתוך 4 איומים למסגרת). גם בנג'מין קוקו (8.0) נראה טוב עם בישול ו-3 איומים למסגרת.
© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter