• מערכת פנטזי ישראל

סיכום פנטזי - מחזור 3

מחזור שלישי מאחורינו ולא מעט סיפורים וחדשות מהמגרשים. תום מועד ההעברות עוד לפנינו כך שהאקשן צפוי להימשך במהלך השבוע ויגיע לשיאו במוצ"ש כאשר מכבי ת"א תארח את מכבי חיפה באיצ' בלומפילד המלא.מכבי חיפה - עירוני ק"ש 0:2


כובשים לחיפה: רוקאביצה, אשכנזי. מבשלים לחיפה: ארד.


לאחר מחצית ראשונה מנומנמת, בה עירוני ק"ש לא היתה רחוקה מלהפתיע, מכבי חיפה השתלטה על המגרש במחצית השנייה והשיגה את הניצחון היקר.


טרנט סיינסבורי (9.0) פתח בהרכב במערך שלושה בלמים ולאחר דקות הסתגלות, החל לשלוט ולנווט את משחק ההגנה בהצלחה. מחירו יקר והוא אינו מרבה לעלות, כך שכרגע לא היינו ממליצים עליו. סאן מנחם (7.0) ורז מאיר (7.0) פתחו באגפים אך לא היו מעורבים מספיק בחלק ההתקפי. מעניין יהיה לראות האם בלבול ישאיר את שניהם בהרכב לקראת מכבי ת"א. עופרי ארד (7.0) נראה טוב והרבה לעלות להתקפה, בסופו של דבר אף סיים עם בישול לשער השני.


במרכז המגרש היה זה יובל אשכנזי (8.0) שכבש את השער השני והתעלה במהלך המשחק עם 5 איומים לשער (3 למסגרת) ו-3 מסירות מפתח (2 מדויקות). שאר שחקני החלק הקידמי נראו גם טוב, במיוחד במחצית השנייה. ירדן שועה (13.0) הציג משחק טוב והיה מעורב בשני השערים - אם ימשיך כך המספרים יתחילו להגיע בקרוב. צ'ארון שרי (14.0) המשיך להיות מעורב מאוד מבחינת מסירות ונסיונות לשער אך הפעם לא הצליח לצבור ניקוד פנטזי. קפטן הפנטזי שלנו ניקיטה רוקאביצה (12.0) חזר לעצמו לאחר הדרבי, איים על השער 3 פעמים (2 למסגרת) וכבש את הראשון לפני שהוחלף. שימו לב לססטוס שלו לקראת שבת.


קרית שמונה סופרת הפסד שלישי וסף הלחץ הולך ועולה. החוליה האחורית בראשות השוער בארטקוס החלש, לא נראית טוב וספגה בכל המשחקים עד כה. בחלק הקדמי המשכנו לראות את קיליאן שרידן (8.0) ואיסמעיל ריאן (8.0) מאיימים על השער של חיפה והם נראים כמי שיכולים לייצר נקודות פנטזי.


הפועל ת"א - נס ציונה 1:1


כובשים להפועל: פירסמן. מבשלים להפועל: ספירובסקי.

כובשים לנס ציונה: טוראי. מבשלים לנס ציונה: שחף.


אכזבה נוספת להפועל ת"א ושעון החול של ניסו אביטן הולך ואוזל...נס ציונה עם שער ראשון העונה תנסה לבנות מכאן הלאה...


אחת מהמלצות המחזור שלנו, מרוין פירסמן (7.0) הצליח לכבוש ולצבור 8 נקודות פנטזי.

בחלק הקדמי ראינו את בחירת הקפטן שלנו, מאור בוזגלו (13.0) פעיל כרגיל, כמו גם את עמרי אלטמן (11.0) - אך לאחר חוסר ההצלחה מול נס ציונה, שניהם הופכים כרגע ללא רלוונטיים, בטח ברמת המחיר הגבוה שלהם.


נס ציונה עצמה לא נראית עדיין כמועמדת להציג שחקני פנטזי. נציין רק את רז נחמיאס (5.0), קשר אמצע-שמאל שבעט פעמיים למסגרת ומסר שתי מסירות מפתח. נחמיאס מוגדר כשחקן הגנה בליגת החלומות, כך שיש באפשרותו לקבל ניקוד גם על שער נקי. מכיוון שמדובר בנס ציונה, נשאיר אותו כרגע ברשימת המעקב.


הפועל חדרה - הפועל רעננה 0:4


כובשים לחדרה: לוסיו (2), פרץ, גולדנברג. מבשלים לחדרה: לוסיו (2).


לוסיו (9.0) הוא כוכב המחזור עם 19 נקודות פנטזי. 2 שערים ו-2 בישולים של הכוכב החדרתי פירקו את הגנת רעננה החלשה. חסרונו של בן והבה שעבר להפועל חיפה מורגש וגם פציעתו של המגן עדי נמני לא עוזרת.

אילאיל פרץ (7.0) היה מעורב גם הוא בחלק ההתקפי עם 3 איומים למסגרת וממשיך את יכולתו הטובה מהעונה שעברה. עוד שחקן לרשימת המעקב.


הפועל רעננה שעשתה סימנים של שיפור בשני המחזורים הראשונים, התרסקה אל הקרקע במשחק זה ותצטרך למצוא יותר יציבות בחלק האחורי. גם החלק הקדמי נעלם לגמרי במשחק חד צדדי זה.


הפועל כפ"ס - מכבי ת"א 1:0


כובשים לת"א: מיכה. מבשלים לת"א: אופאדו.


משחק לא פשוט להפועל כפ"ס שנראתה רע מאוד במחצית הראשונה. במחצית השנייה אופיר חיים שינה שיטה ל-4 שחקני הגנה והקבוצה החלה לתקוף יותר ולהיראות הרבה יותר טוב. עומר פדידה (8.0) עם 4 מסירות ובנג'מין קוקו (8.0) עם 2 איומים (כולל החמצה גדולה לאחר טעות של איתן טיבי) היו כרגיל המעורבים ביותר.


במכבי ת"א יצטרכו לבדוק מדוע הקבוצה נעלמה במחצית השנייה. רק אלירן עטר (15.0) ודור מיכה (14.0) הגיעו למצבים משמעותיים, כאשר האחרון סיים עם 6 מסירות מפתח מדויקות ושער ניצחון.


בני יהודה - מכבי נתניה 0:0


משחק חלש מאוד בבלומפילד ללא אירועים מיוחדים.

בבני יהודה קיים כרגע חוסר ודאות בחלק הקדמי. מוחמד גאדיר (9.0) פצוע ולא שיחק ובן אז'ובל (8.0) איכזב בסה"כ בהופעת הבכורה בהרכב למרות 4 איומים לשער (אחד לקורה). כמו כן אבישי כהן (6.0), דור ג'אן (8.0), עמית זנטי (8.0) נמצאים בתמונה ועדיין לא ברור מי יהיה בהרכב ממחזור למחזור.


בנתניה בן תורג'מן (5.0) ירד לספסל ובמקומו עלה בורחה הררה (7.0). למרות השער הנקי, ישנה אי בהירות בעמדת המגן השמאלי. גבי קניקובסקי (8.0) המשיך ביכולתו הטובה ואיים 5 פעמים על השער (2 למסגרת). פאתוס בצ'יראי (13.0) איים על השער 3 פעמים אך לא הצליח למצוא את המסגרת. בצ'יראי עדיין מראה אי יציבות עם שני משחקי חוץ חלשים מאוד לצד צמד יפה מול נס ציונה בבית.


מ.ס. אשדוד - הפועל ב"ש 2:2


כובשים לאשדוד: אוואני, אזולאי. מבשלים לאשדוד: דוד.

כובשים לב"ש: האסלבנק, שהר. מבשלים לב"ש: זריהן.


שלומי אזולאי (8.0) המשיך להיות מעורב גם הפעם עם 3 איומים לשער וכיבוש אחד. אזולאי נראה מתחילת העונה מצויין בקבוצתו החדשה אך יש לשים לב לכך שנפצע והוחלף אחרי כיבוש השער. שובל גוזלן (8.0) היה פצוע לקראת המשחק ועלה כמחליף. בתוך זמן הפציעות, חוסר מזל מנע ממנו כיבוש שער ניצחון כך שמבחינתנו עוד לא אבדה התקווה.


הקישור האחורי של ב"ש איכזב והמשיך לחשוף את שחקני ההגנה. גם פציעתו של שטקוס במהלך המחצית הראשונה לא עזרה יותר מידי... שחקני ההגנה לעומת זאת ניסו כרגיל לתרום את חלקם בחלק ההתקפי כאשר הגדיל לעשות הפעם בן ביטון (9.0) עם 5 מסירות מפתח. גם אורן ביטון (8.0) עם 5 כדורי רוחב המשיך להראות את פוטנציאל הבישולים שלו.


בחלק הקדמי, כל שלושת השחקנים הבאים צברו ניקוד פנטזי נאה: ניב זריהן (10.0) עם 4 מסירות מפתח, בן שהר (15.0) עם 4 איומים והאסלבנק (12.0) עם 3 איומים לשער (2 למסגרת) ו-5 מסירות מפתח. האסלבנק היה ונשאר המלצתנו המרכזית בחלק זה.


בית"ר י"ם - הפועל חיפה 2:0


כובשים לחיפה: קונסטנטין (עצמי), קניוק. מבשלים לחיפה: סרדל.


נדמה שסיר הלחץ בטדי עומד להתפוצץ לאחר המשחק המתסכל מאוד מבחינת בית"ר ואילו חיים סילבס יכול להיות מרוצה מאוד שוב מתכנית המשחק שהצליחה.


בית"ר שלטה ברוב חלקי המשחק אך נדמה שגם אם המשחק היה נמשך לנצח, בית"ר לא היתה כובשת. עד שלא נראה שינוי רציני בגישה וביכולת, חבל להוציא את הסכומים הגבוהים על שחקני בית"ר. גם החלק האחורי נראה לא טוב כאשר דיוגו ורדסקה (8.0) ממשיך לטעות ולסכן את השער הנקי. שי קונסטנטין (7.0) היה חסר מזל עם שער עצמי אך אמור ולהמשיך להוות כח התקפי גם בהמשך.


כמו בדרבי, הפועל חיפה הסתגרה יפה ויצאה קדימה. משחק הגנה משובח של שלושת הבלמים ניטרל לחלוטין את התקפת בית"ר. עם זאת, המגן דור מלול (7.0) הוא הרלוונטי ביותר מכיוון שהוא עדיין מרבה לתמוך בהתקפה ואף השאיר את ורמוט במצב ודאי לכיבוש שהוחמץ. בניגוד לדרבי, הפעם הפועל חיפה גם מצאה את השער אך נותר לנו לחכות ולראות מי הם שחקני ההרכב הקבועים ששווים המלצת פנטזי.
© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter