• מערכת פנטזי ישראל

לקראת מחזור 11 - המלצות והרכבים

חלפה עברה לה הפגרה, יוצאים לדרך עם מחזור 11.

מכבי חיפה ניצחה את בית"ר במחזור הקודם, מכבי ת"א את הפועל חיפה ודווקא ב"ש נפלה במשחק חוץ מול נס ציונה.

לאחר שסקרנו באמצע השבוע את כל העמדות בצורה מפורטת (חלק א' - שוערים והגנה, חלק ב' - קשרים וחלוצים), המאמר הקרוב יהיה קצר יותר וניתן למצוא פירוט לגבי כל השחקנים בתוך המאמרים הנ"ל.

עמוד פציעות/הרחקות שלנו מתעדכן כמו תמיד בכל החדשות של סטטוס שחקני ליגת העל ואליו צירפנו השבוע גם את עמוד טופ 50 מובילי ניקוד הפנטזי של העונה בליגת החלומות.

הפועל רעננה - נס ציונה

רעננה תנסה לצאת מהמשבר ולהשיג ניצחון שני העונה (ניצחה את בית"ר אי שם במחזור השני), אך זה לא יהיה פשוט מול נס ציונה המשתפרת שכבשה פעמיים ולא הפסידה בכל אחד משלושת משחקיה האחרונים.

אור דסה (6.0), יכול להיות זה שיצליח לצבור כאן נקודות מול ההגנה החלשה בליגה. גם החלוץ יוג'ין אנסה (8.0) עשוי לנצל את ההזמנות ולכבוש את שערו השני העונה בהנחה ויתפוס חזרה את מקומו בהרכב.


נס ציונה נראית כאמור הרבה יותר טוב לאחרונה וגם שחקני החלק הקידמי שלה יכולים להילקח בחשבון. במיוחד אמורים הדברים לגבי החלוץ מוסא מאזו (7.0) שמרבה לכבוש לאחרונה וגם סיאהו טוראי (6.0) יכול להוות אופצייה לא רעה לניקוד למי שמחפש מחיר זול יותר.


הפועל חיפה - מכבי נתניה

לאחר שני נצחונות בית (על הפועל ת"א והפועל ק"ש), הפועל חיפה נכנעה בחוץ למכבי ת"א ואילו נתניה יצאה סופסוף ממשבר ארוך וכואב עם ניצחון ביתי מול רעננה.

דור מלול (7.0) ואלי בלילתי (6.0) יכולים להילקח בחשבון בחלק האחורי. לשניהם נתונים התקפיים לא רעים וכמובן שבבית קיים גם סיכוי לא רע לשער נקי.

בחלק הקידמי מקומם של נס זמיר (9.0) וגידי קאניוק (9.0) מובטח ואפשר בהחלט להמר עליהם מול נתניה.


בנתניה למרות הניצחון במחזור האחרון, קשה בשלב זה למצוא המלצה טובה. כל חוליות הקבוצה לא ניראות מספיק טוב ומעבר לכך יש חוסר ודאות לגבי לא מעט מקומות בהרכב, כולל בצ'יראי שעפ"י הדיווחים לא צפוי לפתוח.


הפועל ק"ש - מכבי ת"א

האם קרית שמונה תהיה הראשונה להכניע את הגנת מכבי ת"א? על חוליית ההגנה של ק"ש אי אפשר לסמוך ובמקרה זה, יש גם ספק גדול לגבי ההתקפה. קיליאן שרידן (8.0) הוא האפשרות הסבירה ביותר כאן, אבל מעידכוני אמצע השבוע נשמע שקיים סיכוי שלא יפתח מסיבות מיקצועיות.


כפי שהדגשנו במאמר אמצע השבוע, דניאל טננבאום (5.0) הוא בגדר חובה וגם שאר שחקני ההגנה ממשיכים להיות אופציות טובות מאוד (במיוחד סאבוריט וג'ראלדש).

עקב פציעות של אופאדו ובלקמן, איתי שכטר (13.0) צפוי לפתוח בהרכב. מחירו לא זול, אבל זו ההזדמנות שלו.

גם יונתן כהן (13.0) הוא אפשרות לא רעה למי שמוכן להשקיע חלק לא קטן מהתקציב.


מ.ס. אשדוד - הפועל כפ"ס

אשדוד ספגה בכל משחקיה העונה ואין הרבה עניין כרגע בשחקני הקו האחורי שלה.

בחלק הקידמי אפשר למצוא את אחד מכוכבי העונה בינתיים, שלומי אזולאי (8.0). במשחק בית מול כפ"ס אפשר בהחלט ללכת איתו.


גם על הגנת כפ"ס קשה לסמוך בינתיים, בטח במשחק חוץ. לעומת זאת מול הגנת אשדוד, אפשר בהחלט לשקול ברצינות את עומר פדידה (8.0) שמוביל את התקפת הקבוצה, למרות שלאחרונה חלה נסיגה ביכולת.


הפועל ב"ש - בני יהודה

באר שבע תנסה לחזור לעצמה לאחר ההפסד המביך מול נס ציונה. החדשות הטובות מבחינתה הן שהיא חוזרת הביתה למגרש שבו ניצחה העונה את כל חמשת משחקיה עם יחס שערים מרשים של 1:11. מול ההתקפה החלשה עד כה של בני יהודה, שחקני ההגנה כאן בהחלט חייבים להילקח בחשבון.

מיגל ויטור (9.0) ואורן ביטון (8.0) מתבלטים בנתונים ההתקפיים שלהם ועל כך אפשר להוסיף סיכוי טוב לשער נקי. לגבי האחרון, קיים ספק מסוים לגבי מקומו בהרכב הפותח.

נייג'ל האסלבנק נמצע כרגע במצב בעייתי של בעיות משמעת וספק גדול אם יפתח. עקב כך ההמלצה מקדימה היא כמובן מלך השערים בן שהר (15.0) שאמור להוסיף עוד למאזנו במשחק זה.


בני יהודה אמנם קטעה רצף של חמישה משחקים ללא ניצחון במחזור האחרון, כאשר גברה על אשדוד 0:2. אם זאת קשה מאוד להשתכנע משחקניה, במיוחד בחלק הקידמי. בחלק האחורי מתן בלטקסה (7.0) הוא האפשרות הבולטת, אבל ספק אם זה משחק ראוי להרכיבו.


הפועל חדרה - מכבי חיפה

חדרה אמנם מראה יציבות בינתיים, בעיקר בחלק האחורי, אך גם לה מצפה משוכה גבוהה השבוע ולטעמנו לא כדאי להרכיב אף אחד משחקניה.


במכבי חיפה הציפיות עולות משבוע לשבוע ואפשרויות הפנטזי נראות נהדר.

בחלק האחורי אלו הם כמובן ארנסט מאבוקה (8.0) וסאן מנחם (7.0) שמושכים את תשומת הלב עם נתונים התקפיים מצויינים וסיכוי לא רע לשער נקי במשחק זה.

בחוליה הקידמית, אפשר לבחור לפי רמת מחיר ולצפות לתפוקה בהתאם מכל אחד מהשלישייה הבאה - דולב חזיזה (9.0), ניקיטה רוקאביצה (12.0) וצ'רון שרי (14.0).


הפועל ת"א - בית"ר י"ם

עם הגעתו של קלינגר וניצחון החוץ בק"ש, אי אפשר להיתעלם מרמת הציפיות ששוב מתחילה לעלות. במציאות כמובן שעדיין קשה להתלהב יותר מידי וצריך עוד סבלנות כדי לראות האם תצוץ אפשרות פנטזי טובה.

למשחק הקרוב אנחנו הולכים עם החלוץ דמבה קמארה (8.0) שאמור להטריד את הגנת בית"ר ואם הפועל תרוויח פנדל, קמארה יהיה אחראי על הבעיטה.


בבית"ר ינסו לחזור למסלול הניצחונות מול היריבה המושבעת מת"א. התקפת הפועל האנמית בהחלט מוסיפה מוטיבציה להרכיב את אנטואן קונטה (8.0) שמגלה יכולת התקפית גבוהה מאוד.

גדי קינדה (8.0) המצויין שהיה פצוע במהלך הפגרה צפו להיות כשיר והוא האופציה המובילה.

גם האפשרות היקרה יותר בדמות לוי גארסיה (12.0) בהחלט באה בחשבון. לטעמנו הוא אמור לייצר עוד הרבה נקודות פנטזי העונה.

למי שתקציבו לא מאפשר, קיימת גם האפשרות הזולה בדמות עלי מוחמד (7.0) שמצליח העונה לצבור ניקוד התקפי.


© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter