• מערכת פנטזי ישראל

לקראת מחזורים 15,16 - המלצות לפי מחיר

מחזור 14 היה בהחלט לא צפוי עם תוצאות תיקו של מכבי ת"א ומכבי חיפה מול יריבות חלשות ולראייה ניקוד הפנטזי בליגת החלומות היה חלש ברוב הקבוצות הפעילות.

לאחר סיבוב ח' בגביע המדינה, בו קיבלנו עוד מספר הפתעות לא קטן מעניין יהיה לראות האם קבוצות ליגת העל יצליחו לחזור בהצלחה אל שגרת הליגה וכיצד המאמנים יחלקו את העומס, כאשר כבר בסופ"ש הקרוב ישוחק מחזור ליגה נוסף.

מפאת קוצר הזמן, נרכז הפעם במאמר את השחקנים המומלצים בכל רמת מחיר לשני המחזורים הקרובים.


עמוד פציעות/הרחקות שלנו מתעדכן כמו תמיד בכל החדשות של סטטוס שחקני ליגת העל, כמו גם עמוד טופ 50 מובילי ניקוד הפנטזי של העונה בליגת החלומות.

מחיר - 3.0

כארם ג'אבר (מגן, נתניה) - עם משחקים נוחים מול נס ציונה (ח) ובני יהודה (ב), לג'אבר הזדמנות נהדרת להמשיך לשמור על מקומו ואולי גם על עוד שערים נקיים (4 ב-6 האחרונים).

אלעד שחף (קשר, נס ציונה) - לשחף שכבש את השער היחיד העונה מול מכבי ת"א בליגה, שני משחקי בית מול נתניה והפועל ת"א. מקומו נראה מובטח כרגע בחלק הקידמי של עמיר תורג'מן.


מחיר - 4.0

זיו מורגן (מגן, קרית שמונה) - למורגן משחקים קשים יותר מול כפ"ס (ח) ומכבי חיפה (ב), אך הוא תפס מקום קבוע בהרכב ומרבה לעלות ולהעביר כדורי רוחב.


מחיר - 5.0

דניאל טננבאום (שוער, מכבי ת"א) - פשוט להכניס להרכב בלי לחשוב הרבה.

עומר לקאו (קשר, קרית שמונה) - לקאו בכושר נהדר ובמחזור הקרוב יתארח בכפ"ס, לאחר מכן יארח את מכבי חיפה. הימור לא רע לפחות למחזור הקרוב.


מחיר - 6.0

אבישי כהן (מגן, בני יהודה) - עם חזרתו של דור אלו להרכב, אבישי כהן חזר לחלק הקידמי של הקבוצה כך שקיים פוטנציאל לנקודות פנטזי בשני צידי המגרש. משחק ביתי מול מכבי ת"א ומשחק חוץ בנתניה, הם לא משחקים קלים אבל בהחלט אפשר לשקול בחיוב את הרכבתו.

עדי נמני (מגן, רעננה) - מול בית"ר בחוץ כדאי לוותר אך לאחר מכן מול חדרה בבית מדובר באפשרות טובה. אביטן ייצב את הגנת רעננה ונמני גם אמור להיות אחראי על בעיטות הפנדל של הקבוצה.

בובקאר טראורה (קשר, כפר סבא) - טראורה נראה טוב העונה ומהווה חלק מרכזי בהתקפה. כבש במשחק הליגה האחרון מול הפועל חיפה וינסה להמשיך ולספק נקודות מול ק"ש בבית במחזור הקרוב.

סיהאו טוראי (קשר, נס ציונה) - עם שני משחקי בית מול נתניה והפועל ת"א, יש לטוראי הזדמנות טובה לעוד נקודות פנטזי. נס ציונה במגמת שיפור כאשר לטוראי תרומה יפה בחלק הקידמי.

סמואל אלאבי (קשר, אשדוד) - עם שער ובישול ב-6 האחרונים, אלאבי תפס מקום בהרכב. עם זאת, מדובר בשני משחקי חוץ לא פשוטים מול הפועל ת"א והפועל ב"ש.

מחיר - 7.0

מוסא מאזו/רז שטיין (חלוץ, נס ציונה) - לנס ציונה יש שני משחקי בית מול נתניה והפועל ת"א וצמד החלוצים בהחלט עשוי לעשות את העבודה.

יונס מלדה (חלוץ, נתניה) - עם פציעתו של בצ'יראי (יש לעקוב אחרי החדשות לגבי כשירותו), מלדה חזר לעניינים ולכיבושים. מפגשים מול נס ציונה (ח) ובני יהודה (ב) עשויים להוות פוטנציאל לעוד...

דור כוכב (קשר, בני יהודה) - כוכב מקבל יותר ויותר הזדמנויות והוא עם שער ושני בישולים ב-6 האחרונים. משחק ביתי מול מכבי ת"א ומשחק חוץ בנתניה מצפים לו, כך שמדובר בהימור לא קטן.

שי קונסטנטין (מגן, בית"ר י"ם) - ההמלצה הבולטת במחיר זה. קונסטנטין תפס חזרה את מקומו בהרכב (יש לשים לב לידיעות לגבי קונטה הפצוע) ומרבה לעלות ולאיים על השער. לבית"ר משחקים נוחים במחזורים הקרובים עם אפשרויות טובות גם לשער נקי וגם למספרים בהתקפה.

רועי זיקרי (חלוץ, חדרה) - זיקרי בעונה טובה מבחינתו ועם מקום קבוע בהרכב חדרה (קיים ספק קל לגבי שיתופו אז כדאי להתעדכן בחדשות). במחזור הקרוב יארח את ב"ש שתחסר הרבה שחקני הגנה ולאחר מכן יצא למשחק חוץ מול רעננה.


מחיר - 8.0

איתן טיבי (מגן, מכבי ת"א) - משחק "חוץ" מול בני יהודה בבלומפילד ומשחק ביתי מול כפ"ס הן אופציות נהדרות למכבי ת"א לשמור על שער נקי ולטיבי שעולה במצבים נייחים יש תמיד הזדמנות לכבוש.

גבי קניקובסקי (קשר, נתניה) - עם 2 שערים ו-2 בישולים ב-6 האחרונים, לקניקובסקי מניות רבות בהתאוששות של הנתנייתים והוא בכושר של תחילת העונה. לנתניה כאמור לו"ז נוח במחזורים הקרובים ולכן מדובר בהמלצה חזקה.

שלומי אזולאי (קשר, אשדוד) - אזולאי בעונה מטורפת והמספרים לא מפסיקים להגיע (גם בגביע כבש ובישל פעמיים). למרות משחקים לא קלים בחוץ מול הפועל ת"א והפועל ב"ש, אזולאי חייב להילקח בחשבון.

ארנסט מאבוקה (מגן, מכבי חיפה) - מאבוקה ממצטייני העונה בינתיים וכשחקן הגנה שתורם הרבה בחלק ההתקפי מדובר באופצייה חזקה ביותר. משחקים מול הפועל חיפה (ב) וקרית שמונה (ח) הם הזדמנות להחזר נקודות משני צידי המגרש.

יובל אשכנזי (קשר, מכבי חיפה) - אשכנזי נמצא גם הוא בעונה מצויינת וגם בכושר טוב (שער ו-3 בישולים ב-6 האחרונים). אשכנזי מרבה לתמוך בהתקפה ולאיים על השער ומהווה אפשרות זולה לשחקן קידמי של מכבי חיפה.

עמית זנטי (קשר, בני יהודה) - פעיל מאוד באופן קבוע בחלק הקידמי של הקבוצה, אך המשחקים לא הכי קלים מול מכבי ת"א (ב) ונתניה (ח).

קליאן שרידן (חלוץ, קרית שמונה) - שרידן עם שער ובישול ב-6 האחרונים ונראה שנכנס סופסוף לעיניינים. אופציה טובה למחזור הקרוב בחוץ מול כפ"ס ואם יגלה יכולת טובה אפשר להשאירו גם למשחק הבית ממול מכבי חיפה.

מחיר - 9.0

דולב חזיזה (קשר, מכבי חיפה) - חזיזה בכושר נהדר ומעורב מאוד בהתקפת חיפה. כבש 2 ובישל 2 ב-6 המחזורים האחרונים והוסיף עוד צמד במשחק הגביע בשבת האחרונה. המלצה חזקה.

ז'איר אמאדור/אנדרה ג'ראלדש (מגן, מכבי ת"א) - כמו במקרה של טיבי, מדובר בסיכוי טוב לשער נקי בשני המחזורים הקרובים עם סיכוי קטן גם להחזר התקפי.

גדי קינדה (קשר, בית"ר י"ם) - לבית"ר משחקים נוחים במחזורים הקרובים וקינדה נמצא בעונה מצויינת. המלצה חזקה גם כאן.

אור אינברום (קשר, הפועל ת"א) - מכיוון שמדובר בהפועל ת"א ההמלצה היא גבולית אבל לזכותו של אינברום יאמר שהוא נראה טוב מאוד במשחק הגביע ולהפועל שני משחקים נוחים מול אשדוד (ב) ונס ציונה (ח).

נס זמיר/גידי קניוק (קשר, הפועל חיפה) - הצמד של הפועל חיפה בהתקפה אך עם שני משחקים לא קלים (דרבי, בית"ר) הם הימור לא קטן הפעם.


מחיר - 10.0

אנריק סאבוריט (מגן, מכבי ת"א) - המגן היקר במשחק ולא בכדי. 2 משחקים נוחים על הנייר ולסאבוריט נתונים סטטיסטיים טובים שתומכים באפשרות להחזר התקפי בקרוב.

גיא מלמד (חלוץ, נתניה) - אם בצ'יראי עדיין פצוע ולא ישחק, למלמד אפשרות טובה להמשיך ולכבוש (צמד במשחק האחרון) בשני המשחקים הקרובים שנראים נוחים מאוד על הנייר.


מחיר - 11.0

שלומי אזולאי (חלוץ, בית"ר י"ם) - אזולאי מוצא את הגרוב במחזורים האחרונים (3 שערים ובישול ב-6 האחרונים) ובמשחק האחרון מול ב"ש יכל לסיים בקלות עם שלישייה (כבש אחד). בית"ר נראית מחוברת ועם לוח משחקים נוח אזולאי הוא אופציה נהדרת כרגע.

עומרי אלטמן (קשר, הפועל ת"א) - כמו במקרה אינברום, ההמלצה היא גבולית אבל שני משחקים נוחים מול אשדוד (ב) ונס ציונה (ח) הם הזדמנות לא רעה לאלטמן שנראה קצת יותר טוב לאחרונה.

מחיר - 12.0

ניקיטה רוקאביצה (חלוץ, מכבי חיפה) - 2 שערים בלבד ב-6 האחרונים לרוקאביצה, אך הוא עדיין החלוץ המרכזי של ההתקפה הפורייה בליגה.

לוי גארסיה (חלוץ, בית"ר י"ם) - גארסיה מציג נתונים סטטיסטיים משכנעים מאוד, אך עדיין ברוב המשחקים לא מצליח להמיר אותם לנקודות פנטזי. עם לוח משחקים נוח זה יכול לקרות בכל רגע נתון.


מחיר - 13.0

יונתן כהן (קשר, מכבי ת"א) - לאחר ההדחה המשפילה מהגביע, איביץ' יצטרך חזרה את שחקן ההתקפה המצטיין שלו העונה. התקפת מכבי ת"א לא נראית טוב העונה, אך עם שני משחקים נוחים לא נופתע לראות את כהן משיג נקודות.

חנן ממן (קשר, הפועל ב"ש) - הימור. לא הרבה לשחק העונה, אך עם הופעה מרשימה בגביע הוא אמור לפתוח במשחק הקרוב ואם ימשיך ביכולתו הטובה הוא עשוי למצוא גם מקום קבוע בהרכב.


מחיר - 14.0

צ'רון שרי (קשר, מכבי חיפה) - כמו רוקאביצה, גם שרי עם ירידה ביכולת במחזורים האחרונים. שרי הוא ממצטייני העונה וההימור שלנו לסיים בראש טבלת הניקוד השנתי במידה וישאר בריא. גם נתוניו הסטטיסטיים תומכים בכך שניקוד פנטזי גבוה הוא רק עניין של זמן.


מחיר - 15.0

בן שהר (חלוץ, הפועל ב"ש) - ב"ש בבלגאן אבל מקומו של שהר אמור להיות מובטח וכיאה למלך שערים, הוא מהווה אופציית נקודות כמעט בכל שבוע. לב"ש משחקים נוחים ושהר אמור למצוא את עצמו שוב ברשימת המבקיעים.


© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter