• מערכת פנטזי ישראל

לקראת מחזור 8 - המלצות והרכבים

כמו בכל שבוע, ריכזנו עבורכם את ההמלצות לקראת משחקי מחזור 8, בתוספת הרכבים משוערים לכל הקבוצות. גם עמוד פציעות/הרחקות מתעדכן כמו תמיד בכל החדשות של סטטוס שחקני ליגת העל.


הפועל חיפה - הפועל ת"א

הפועל חיפה נראתה רע מאוד מול רעננה, כאשר החלק ההתקפי בעיקר היה חלש מאוד - מול הפועל ת"א יהיה נכון יותר לשקול את שחקני ההגנה. במחזור הבא מצפה להפועל חיפה משחק נוח על הנייר מול הפועל ק"ש בבית, כך שבחירת שחקניה יכולה להשתלם לאורך 2 המחזורים הקרובים.

דור מלול (7.0) וגם אלי בלילתי (6.0) עשויים לספק נקודות בשני המחזורים הקרובים משני צידי המגרש ובהחלט אפשר לשקול אותם ברצינות.

בחלק הקדמי רק גידי קאניוק (9.0) נראה כרגע כאפשרות לגיטימית.


הפועל ת"א השיגה סופסוף ניצחון ראשון העונה וזה היה ניצחון דרמטי בראשותו של עומר דמארי. האם המומנטום ימשיך גם לתוך המשחק הבא?

אם לא ההתקפה האנמית של הפועל חיפה, היינו מוותרים על המלצות בחלק האחורי של הפועל שלא נראה כ"כ טוב, אך מכיוון שלא כך הדבר נמשיך עם ההמלצה הקבועה שלנו כאן - מרווין פירסמן (7.0).

עומר דמארי (10.0) היה מגיבורי המחזור האחרון וצפוי להמשיך לפתוח בחוד. אולי גם הפעם הוא יצליח לספק את הסחורה... דמבה קמארה (8.0) אמור לפתוח גם הוא ומהווה אופציה לא רעה וזולה יותר.


הפועל ק"ש - הפועל רעננה

קריית שמונה עברה זעזוע השבוע כשהמאמן מסאי דגו פוטר ובמקומו מונה קובי רפואה. הקבוצה נראתה לא רע מול באר שבע אך ספגה שער מאוחר ושוב הפסידה. קשה לדעת איזה שינוי יביא איתו המאמן החדש, באיזה מערך ישחק ואילו שחקנים יעלה.

ההגנה לא טובה עד כה וספגה 13 פעמים, אם רפואה יצליח לייצב את ההגנה אפשר יהיה לקחת בחשבון את עידן נחמיאס (7.0) או מרקוס דיניז (7.0) ששיחקו בכל הדקות העונה ויכולים לכבוש במצבים נייחים.

בחלק ההתקפי קיליאן שרידן (8.0) כבש את שערו השני העונה ונראה לא רע, כמו כן ג'יימס אדני (10.0) נראה טוב וצבר 24 נקודות פנטזי העונה.


רעננה קופחה במשחקה האחרון מול הפועל חיפה כשלא קיבלה פנדל ושער שכבשה נפסל בטענת עבירה שלא הייתה. למרות הקיפוח הקבוצה לא נראתה טוב במשחק המשמים ולא הגיעה להרבה מצבים. זה היה המשחק הראשון העונה שרעננה לא ספגה כך שקשה להמליץ על שחקני הגנה.

בחלק הקידמי אור דסה (6.0) מוביל את הקבוצה בשערים, בישולים ומסירות מפתח ומחירו מאד אטרקטיבי. יוג'ין אנסה (8.0) כבש שער חוקי שנפסל ומוביל את הקבוצה בפער מאד גדול באיומים לשער ושני בליגה (יחד עם רוקאביצה ושהר) באיומים מתוך הרחבה.


מכבי נתניה - מ.ס. אשדוד ימים לא רגועים בנתניה לאחר הפסד נוסף הפעם לחדרה, כאשר גם ריבוי הפצועים והמורחקים לא מוסיף שקט לצמד המאמנים דראפיץ' וברדה. קניקובסקי, הויבך ואזולאי מורחקים, זבידאת פצוע, הררה ותורג'מן המגינים השמאליים בספק גדול וגם המגן הימני ויקי כחלון בספק.

פאטוס בצ'יראי (13.0) ורומן גולוברט (7.0) התנצלו לאחר תקרית שבבי ה – GPS ואמורים לחזור להרכב. החלוץ ינסה לעזור לקבוצתו לשפר את מאזן שערי הזכות המאכזב (5), גולוברט הבלם הראה העונה איכויות התקפיות במצבים נייחים. גיא מלמד (10.0), יחמיר היקה (9.0) ורועי קהת (8.0) עלו מהספסל במשחק האחרון ויכולים למצוא את עצמם בהרכב, במידה ונתניה תחזור ליכולת של השנתיים האחרונות יכולה להיות להם תרומה התקפית, אך הם אינם המלצה חזקה בשלב זה.


באשדוד סופרים הפסד שני ברציפות (על האפס) וחמישה משחקים ללא ניצחון. הקבוצה שהחלה את העונה בצורה מבטיחה (בעיקר בגביע הטוטו) מתקשה בזמן האחרון. אשדוד ספגה בכל משחק העונה ומאד קשה להמליץ על שחקני ההגנה.

בחלק הקידמי שלומי אזולאי (8.0) שעלה מהספסל במשחק האחרון צפוי לחזור להרכב ולהנהיג את חוליית הקישור. אזולאי כבש פעמיים העונה, בישל ומוביל את הקבוצה במסירות מפתח (יחד עם בנצי מושל) למרות שלא שיחק בכל המשחקים. שגיב יחזקאל (8.0) שמוביל את הקבוצה באיומים (16, יחד עם גורדנה) צפוי לחזור לסגל ואולי להרכב.


הפועל כפ"ס - מכבי חיפה

הפועל כפ"ס שמטה יתרון בבלומפילד וסיימה עם הפסד להפועל ת"א. הקבוצה לא הציגה משחק טוב ומול מכבי חיפה מצפה לה קרב קשה כמו גם מול בית"ר י"ם בחוץ במחזור הבא.

זה לא נראה כמו המשחק לשחקני ההגנה של כפ"ס, כך שנותר לנו להתמקד בחלק הקידמי...

עומר פדידה (8.0) עדיין החוליה המשמעותית בחלק הקידמי ומאוד מעורב בכל המהלכים ההתקפיים. כמו כן, הוא בועט הפנדלים של הקבוצה כך שבכל משחק נתון קיים סיכוי טוב לניקוד נאה.

בובאקר טראורה (6.0) ובנג'מין קוקו (8.0) שנראים בסה"כ גם טוב בינתיים מהווים הפעם רק המלצות גבוליות.

צירפנו השבוע לרשימת המעקב בלבד את לירוי צעירי (6.0) אחרי משחק לא רע במדי קבוצתו החדשה.


אכזבה למכבי חיפה במחזור האחרון לאחר ששוב לא הצליחה לנצח את בני יהודה. רוב שחקני הקבוצה לא היו בשיאם וינסו לחזור ליכולת הטובה מול הפועל כפ"ס.

ארנסט מאבוקה (8.0) - למרות הניקוד הנמוך השבוע, מאבוקה היה לא רע ואף יש לו חלק משמעותי בשער שכבשה מכבי חיפה. אין סיבה לא להרכיב אותו גם השבוע.

דולב חזיזה (9.0) עדיין נראה בעל ערך גבוה. מחירו נמוך יחסית והוא משחק בעמדות גבוהות במגרש.

צ'ארון שרי (14.0) אמנם היה הטוב שבשחקני חיפה השבוע ואף כבש את שער הבכורה שלו. אם זאת, מחירו הגבוה עדיין קצת מרתיע כרגע אך לא מן הנמנע שגם זה ישתנה אם ימשיך ביכולתו הטובה.

ניקיטה רוקאביצה (12.0) - האס של חיפה העונה. הפעם תרם בישול ומהווה מבחינתנו אופציית קפטן מרכזית השבוע.


נס ציונה - הפועל חדרה

נס ציונה הובסה השבוע בבית ע"י בית"ר י"ם ומכיוון שאין אף שחקן ראוי להמלצה כרגע, נאלץ לדלג היישר אל היריבה מחדרה.


באופן טבעי מפגש מול נס ציונה הוא הזדמנות להרכבת שני שחקנים מחדרה, רק יש לקחת בחשבון שמספר שחקנים בספק למשחק.

בחלק האחורי שני המגינים יהב גורפינקל (5.0) וחגי גולדנברג (6.0), נראים לא רע, כאשר העדפתנו נוטה לראשון שכבר בישל העונה וגם בעל מחיר זול יותר.

בהתקפה חדרה מתרגלת לחיים ללא אליאל פרץ (7.0) וגם רועי זיקרי (7.0) בספק כרגע למשחק.

לוסיו (9.0) מהווה את ההמלצה המרכזית ומול הגנת נס ציונה החלשה הוא אופציית קפטן טובה השבוע.

למי שמחפש אלטרנטיבה מקורית/זולה יותר, לא נופתע לראות את דידייה קוגבנייה (8.0) מביא ניקוד פנטזי ראוי גם השבוע.


בני יהודה - בית"ר י"ם

בני יהודה הציגה משחק הקרבה יפה בחיפה ותנסה לשחזר אותו גם בבית מול בית"ר. החלק האחורי נראה לא רע ולכן למרות היריבה הקשה אפשר עדיין לסמוך על מתן בלטקסה (7.0).

החלק הקידמי עדיין לא מספיק טוב, אך הזר החדש מתיאה ליואיץ' (8.0) היה מצויין מול מכבי חיפה ואף כבש את שערו הראשון העונה.


בית"ר עם ניצחון קל מול נס ציונה ובכלל נראה שמחוץ לטדי החיים קלים יותר עבורה.

אנטואן קונטה (8.0) פתח שוב בעמדת המגן הימני והיה מצויין בחלק הקדמי כולל כיבוש. אם ימשיך להיות מתופקד כמגן ויישאר בכושר דומה, מדובר בערך רציני לפנטזי.

מקדימה גדי קינדה (9.0) שוב הבקיע וגם בישל. עם 33 נקודות פנטזי עד כה, הוא נראה שחקן חובה. גם לוי גארסיה (12.0) ממשיך להיראות טוב והפעם גם הצליח לכבוש את שערו הראשון.


מכבי ת"א - הפועל ב"ש

מכבי תל אביב לא ספגה העונה ואפשר לקחת בחשבון כל אחד מחוליית ההגנה שלה גם מול יריבה חזקה כמו הפועל באר שבע.

דניאל טננבאום (5.0) הוא אטרקטיבי במיוחד בשל מחירו הנמוך וגם אנדרה ג'ראלדש (9.0) שנמצא במקום השני בקבוצה (אחרי טטנבאום) בניקוד פנטזי העונה (44) וגם בישל במשחק האחרון.

לא ברור מי יפתח בחלק הקידמי, עטר פצוע, יש אכזבה מסוימת מבלקמן ונראה שמקומם של צ'יקו אופאודו (14.0) שכבש במשחק האחרון ושל יונתן כהן (13.0) מובטח. שניהם גם מובילים את הקבוצה בבישולים ואיומים לשער, אופאדו כבש הכי הרבה (3) ואילו כהן מוביל את הקבוצה במסירות מפתח. בכלל, איביץ' עשוי גם לפתוח עם 3 בלמים, החלטה שככל הנראה תמקם את פיבן בהגנה על חשבון אחד הקשרים.

דור מיכה (14.0) נראה טוב במשחק האחרון והיה מאד מעורב, אפשר לקחת גם אותו בחשבון.


בבירת הנגב כבר סופרים חמישה ניצחונות רצופים הכוללים שלוש פעמים שמירה על רשת נקיה.

שני החלוצים בן שהר (15.0) ונייג'ל האסלבנק (12.0) מובילים את טבלת מלך השערים (יחד עם רוקאביצה) עם 5 שערים כל אחד. כמו בכל שבוע, אפשר גם הפעם לבחור בהם.

פיליפה ז'וסואה (10.0) פתח במשחק האחרון, בישל ומסר שלוש מסירות מפתח שהגיעו ליעדן. שחקן עם רזומה כמו שלו יכול להוות פקטור משמעותי בליגה.

בחלק האחורי מיגל ויטור (9.0) מוביל את הקבוצה בניקוד פנטזי (39) ואורן ביטון (8.0) יכול להיות משמעותי בהתקפה ובמצבים נייחים.


© 2019 by Fantasy Israel

  • Twitter